Judyta Wenda

Wokalistka, aktorka musicalowa i dubbingowa. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Występowała na deskach teatrów w Koszalinie, Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie współpracowała z takimi reżyserami jak Kacper Wojcieszek, Jacek Mikołajczyk, Brian Kite, Wojciech Kościelniak, Rafał Szumski, Jerzy Jan Połoński i Joanna Zdrada. Ceni sobie koncerty kameralne za ich intymność, przestrzeń wypełnioną emocjami i możliwość bliskiego spotkania z publicznością.

Sprawdź gdzie wystąpi Judyta Wenda

Opis

Wiek
35
Data urodzenia
18.07.1991
Miejsce urodzenia
Bydgoszcz
Zawód
Wokalistka, aktorka musicalowa i głosowa

Jak rozpoczęła się kariera artystyczna Judyty Wendy?

Judyta Wenda ukończyła gdańską Akademię Muzyczną, gdzie kształciła się na specjalności musicalowej. Natomiast na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pogłębiała warsztat w obszarze wokalistyki jazzowej. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej rozwinąć skrzydła w teatralnych realizacjach muzycznych na deskach instytucji w całej Polsce, a także stać się częścią niezwykłych projektów nastawionych na tworzenie nowych kompozycji i aranżacji. Z jej pasji powstała również inicjatywa pod nazwą Nowa Scena w Bydgoszczy, nastawiona na przybliżanie mieszkańcom miasta repertuaru musicalowego.

Jakie role Judyta Wenda kreuje w teatrze?

W swoim dorobku aktorskim Judyta Wenda ma liczne role w spektaklach muzycznych i musicalowych, w których z niezwykłą wrażliwością łączy różne techniki gry z wymagającymi partiami wokalnymi. Artystka chętnie sięga po role silnych, wielowymiarowych bohaterek, a jej sceniczne kreacje są spójne z rytmem całej realizacji.

Judyta Wenda jest odtwórczynią głównej roli Ireny Sendlerowej w spektaklu „Irena”, który swoją premierę miał w 2022 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. To monumentalna opowieść o odwadze, poświęceniu i empatii, która za każdym razem wzrusza widzów.

Jako aktorka Teatru Kameralnego w Bydgoszczy występuje w takich przedstawieniach jak „Matylda”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Madagaskar” oraz „Balonowa 5”, wymagających od zespołu aktorskiego nie tylko umiejętności wokalnych, ale przede wszystkim niesłabnącej energii.

Z kim współpracowała Judyta Wenda?

Artystka może się pochwalić szeregiem współprac z cenionymi instytucjami kultury. Wykonywała partie wokalne z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia, Teatrem na Plaży w Sopocie, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej oraz Filharmonią Pomorską, co jest dowodem na jej wszechstronność. Słuchacze zawsze doceniają lekkość i oryginalność jej interpretacji, co zresztą zostało docenione na wielu konkursach i festiwalach.

Co zaśpiewa Judyta Wenda podczas koncertu „rozKOCHAna"?

Koncert „rozKOCHAna" jest jak muzyczne wyznanie miłości. Koncert pełen ciepła, wzruszeń i refleksji o różnych odcieniach tego wyjątkowego uczucia. W programie wydarzenia znalazły się ponadczasowe utwory Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy oraz Marka Grechuty. Znane i uwielbiane piosenki legend polskiej sceny muzycznej zabrzmią w nowych aranżacjach, które wydobywają ich emocjonalną głębię i ponadczasowość. Wyraziste interpretacje oraz atmosfera stworzona przez Judytę Wendę, Emilię Hamerlik, Bartka Waneckiego oraz Bartka Werachowskiego zapewnią Wam wieczór pełen przeżyć i uniesień.

Judyta Wenda - Najczęściej zadawane pytania

Mobile App

Aplikacja Adria Art

Tu zaczyna się kultura

Zakupy bez prowizji

Zakupybez prowizji

Zgarnij 20 zł za pierwsze logowanie!

Zgarnij 20 zł zapierwsze logowanie!

Sztuka korzyści

Sztukakorzyści

Alert biletowy

Alertbiletowy

Aplikacja mobilna - Adria Art
Tło voucher

Voucher

Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!

Zobacz

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.

O nas

Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!

Poznajmy się
Mobile App