Janja Lesar

Elegancja, temperament i sceniczna charyzma — właśnie tym od lat przyciąga uwagę Janja Lesar. Słoweńska tancerka i choreografka zdobyła rozpoznawalność dzięki programowi „Taniec z gwiazdami”, ale jej działalność wykracza daleko poza telewizyjny parkiet. Od sukcesów turniejowych, przez tworzenie choreografii, aż po udział w widowiskach muzycznych i teatralnych — Janja Lesar konsekwentnie buduje swoją pozycję jako jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego świata tańca.

Sprawdź gdzie wystąpi Janja Lesar

01sierpnia2026sob.,  14.00
SzczecinNowa Dekadencja Szczecińskie Centrum Kultury - Scena Dekadencja
Cudowna terapia
01sierpnia2026sob.,  17.00
SzczecinNowa Dekadencja Szczecińskie Centrum Kultury - Scena Dekadencja
Cudowna terapia

Opis

Wiek
49
Data urodzenia
31.10.1977
Miejsce urodzenia
Lublana
Zawód
zawodowa tancerka i choreografka

Janja Lesar. Młodość i początki

Janja Lesar urodziła się 1 listopada 1977 roku w Lublanie. Jest słoweńską tancerką, choreografką i trenerką tańca. Taniec towarzyski zaczęła trenować bardzo wcześnie, bo już jako dziecko. Z biegiem kariery przeszła drogę od zawodniczki stricte turniejowej do artystki scenicznej i telewizyjnej.

Jej specjalnością stały się tańce latynoamerykańskie, które wymagają nie tylko techniki, ale też wyczucia rytmu, pracy ciałem i umiejętności budowania emocji. W jej dorobku pojawia się m.in. zwycięstwo w prestiżowym turnieju British Open w Blackpool w kategorii do 21 lat, a także sukcesy w tańcach latynoamerykańskich na poziomie międzynarodowym.

Janja Lesar, „Taniec z gwiazdami” i telewizyjna rozpoznawalność

Polska publiczność poznała Janję Lesar przede wszystkim dzięki popularnemu programowi „Taniec z gwiazdami”. Na parkiecie występuje jako trenerka i partnerka taneczna uczestników, łącząc rolę choreografki, nauczycielki i scenicznej partnerki.

Jednym z najważniejszych momentów jej udziału w programie było zwycięstwo w 10. edycji „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”, w której występowała w parze z Damianem Kordasem. Para wygrała finał i zdobyła Kryształową Kulę, pokonując Barbarę Kurdej-Szatan i jej partnera Jacka Jeschke.

Janja Lesar. Twórczyni choreografii

W karierze Janji Lesar ważne miejsce zajmuje także praca choreograficzna. Lesar brała udziału w przygotowaniu choreografii, m.in. przy błyskotliwej komedii „Cudowna terapia”, przygotowanej wspólnie z Krzysztofem Hulbojem.

„Tango z gwiazdami”. Roztańczony wieczór z Janją Lesar

Janję Lesar można zobaczyć w widowisku „Tango z gwiazdami”. To propozycja dla osób, które chcą zobaczyć znakomitą tancerkę w show bliższym filmowej elegancji i tańcu prowadzonym jak narracja – żywiole opartym na emojach i wyjątkowym rytmie. Na scenie występują także Anna Dereszowska oraz Modern Tango Group, a partnerem Janji Lesar jest Krzysztof Hulboj. W repertuarze pojawiają się znane utwory w nowych odsłonach, m.in. „Libertango”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Por una Cabeza”, „La Cumparsita” czy „Tango Milonga”.

„Mały Fiat Wielka Miłość”. Janja Lesar w taneczno-wokalnym widowisku

Janję Lesar można zobaczyć na żywo w widowisku „Mały Fiat Wielka Miłość” — taneczno-wokalnej opowieści stworzonej przez Stefano Terrazzino. Spektakl przenosi widzów do świata barwnej, neapolitańskiej rodziny mieszkającej w Polsce. Łączy taniec, muzykę, humor oraz opowieść o relacjach rodzinnych, w której Janja Lesar i Stefano Terrazzino występują jako duet Madre i Padre.

Sprawdź repertuar i kup bilet — wybierz się na „Mały Fiat Wielka Miłość” i spędź wieczór w atmosferze, która łączy taniec, humor i niezwyklą włosko-polską opowieść o rodzinie.

Janja Lesar - Najczęściej zadawane pytania

Mobile App

Aplikacja Adria Art

Tu zaczyna się kultura

Zakupy bez prowizji

Zakupybez prowizji

Zgarnij 20 zł za pierwsze logowanie!

Zgarnij 20 zł zapierwsze logowanie!

Sztuka korzyści

Sztukakorzyści

Alert biletowy

Alertbiletowy

Aplikacja mobilna - Adria Art
Tło voucher

Voucher

Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!

Zobacz

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.

O nas

Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!

Poznajmy się
Mobile App